DANZA  - Dune Dance Company /bulgaaria/

Kontseptsioon ja koreograafia: Petya Stoykova

Esitajad: Petya Stoykova, Vladimir Grudev, Petya Popova

Muusika: Brahms, Dvoržak, Maskani, Tšaikovski jne.

kestus: 35 - 40 min.

 

DANZA on lavastus tantsust ja tema kohalolekust meie igapäevaelus. Tüki peamisteks teemadeks on tavaliste liigutuste musikaalsus ja  tantsu tajumine. Tüki “tekst” ehitatakse üles loomulike žestide ja olukordade interpretatsioonina klassikalise muusika taustal.  DANZA on lavastus tantsust ja tema vältimatust kohalolekust meie igapäevaelus. Elu tunnetamiseks on olemas palju võimalusi. Üks võimalustest on puhuda tühi kott õhku täis ja kuulata muusikat.


DUNE DANCE COMPANY asutati 1986. a. Bulgaarias, Bourgase linnas.


DUNE tegutseb Bourgase Noorte Kultuurikeskuses, kus tema liikmetel on kaasaegse tantsuga tegelev stuudio ja Dance BG nimeline organisatsioon, mis hoolitseb kaasaegse tantsu arengu eest Bulgaarias. 

DUNE võtab osa tantsuimprovisatsiooni festivalidest Bulgaarias ja väljaspool seda. Samuti organiseerib ta igaaastasi kohtumisi ja ühiseid ettevõtmisi Bulgaaria ja rahvusvaliste esinejate vahel. Kompanii liikmed kuuluvad mitmetesse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse nagu UNESCO residencies for artists, Dance WEB, Movements on the edge jne.  

DUNE’i koreograaf on Petya Stoykova. Ta on lõpetanud Bulgaaria Uue Ülikooli Soofias. Preemiad: Margarita Arnaudova nim. rahvusliku noorte koreograafide võistluse žürii ja publiku preemia (1999, Soofia, Bulgaaria), koreograafia preemia rahvuslikel moderntantsu võistlustel noortele tantsijatele (Bourgas, Bulgaaria, 2005, 2002).


DUNE on osalenud festivalidel Bulgaarias, Kreekas,
Moldovas, Rumeenias ja mujal.