ROOSID JA MIMOOSID - Quadro /Valgevene

Koreograafia: Inna Aslamova ja tantsijad

Muusika: Ully Hanel, Philip Glass, Benjamin Fondane, A.Goraquer, Alexei Aigui

Pühendatud Mark Chagallile

Lavastus sündis tänu Vitbeski Chagalli muuseumi direktori Ljudmilla Hmelnitskaja initsiatiivile.


Quadro - kaasaegse tantsu grupp - on pärit Valgevenest, Gomelist (tegutseb Gomeli Linna Kultuurikeskuse all). Grupi kunstiline juht on Inna Aslamova. Quadro asutati 1994, kui esitleti kahte kaasaegset lavastust Vitbeski Modernse Koreograafia Festivalil. Nendes kahes töös otsis grupp järgnevaid kvaliteete: ainulaadset liikumissüsteemi, eksperimente kehaga, mõtteid, tundeid, kunstniku eneseväljendus vabadust, filosoofilisi sõnumeid – nendest kvaliteetidest said grupi põhilised kunstilised eesmärgid.

Quadro on esindanud Valgevenet rahvusvahelistel festivalidel Valgevenes, Poolas, Leedus, Venemaal, Moldovas, Ukrainas ja Prantsusmaal. Lavastused “In the Face of the Sky” ja “False Development” võitsid auhindu Vitbeski Rahvusvahelisel Kaasaegse Koreograafia Festivalil.

Grupi põhialaks on kaasaegne tants. Liikmed on osalenud paljudes meistriklassides rahvusvaheliste õpetajate käe all Venemaalt, Saksamaalt, Hiinast, Moldovast, Prantsusmaalt, USA-st, Eestist, Ungaarist, Rootsist jm. Quadro on ise samuti organiseerinud mitmeid kaasaegse koreograafia projekte ning tegelenud selle kunstiala populariseerimisega Valgevenes.

Quadro kunstiline kreedo kõlab järgnevalt: “Liikumine on tunne.”

 

Inna Aslamova on koreograaf, tantsuõpetaja ja tantsija. 1994 asutas ta kaasaegse tantsu grupi Quadro. Aastal 2000 kutsuti teda õpetama Gomeli Lastetantsukooli, kus ta pani aluse kaasaegse tantsu osakonnale.

Aslamova on õppinud kaasaegse tantsu tehnikaid ja kompositsiooni võttes osa Poola, Saksa, Prantsuse, Ameerika ja teiste maade koreograafide meistriklaasidest. Tema töid on esitatatud rahvusvahelistel festivalidel Valgevenes, Poolas, Leedus, Lätis, Ukrainas, Moldovas, Prantsusmaal ja Venemaal. Ta on saanud preemiaid rahvuslikul konkursil parima koreograafia eest 2002. ja 2004. aastal. Ta on olnud ka Valgevene parima tantsuõpetja tiitli kandidaat 2004. aastal. 2004 võitis ta koreograafiakonkursi Daugavlipsi festivalil BBF-4 Lätis.